تبلیغات
کتابخانه عمومی شهید رجایی باینگان - سخنی کوتاه با نماینده اورامانات / منتظر فصلی نو در اورامانات هستیم
 
کتابخانه عمومی شهید رجایی باینگان
سال 95 سال خواندن
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ادریس رحمانی
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
در دنیای پراضطراب و سراسر استرس امروز،و اتفاقاتی که هر روز در اطراف می بینیم و می شنویم،آرامش و راحتی خیال نعمتی است که بسیاری آرزوی آن را دارند. اما برای رسیدن به آرامش تنها آرزو کافی نیست، بلکه باید قدم پیش نهاد و کاری کرد. امروز بدون شک مطالبات و خواسته ها را باید با گفتگو مطرح کرد و با راه و روش درست به نتیجه رساند.

امروزه با وجود رسانه ها و سایتهای خبری و خبرگزاری ها و کانالهای خبری و تلگرامی بستر بسیار مناسبی برای تبادل نظر و ارتباط درست مردم و مسئولین به وجود آمده است و هیچ چیزی نیز محرمانه نمانده است و در عصر آیتی نظارت بر عملکرد مسئولین و دستگاه های اجرایی و عملکرد نمایندگان بسیار بالا رفته است و نمی توان قدرت رسانه ها و حتی کانالهای تلگرامی و شبکه های اجتماعی را نادیده گرفت.پاوه و اورامانات

در منطقه اورامانات نیز همانند سایر نقاط کشور به لطف اینترنت و فضای مجازی بستر بسیار خوبی برای انتقال نقد ها،راهکارها و پیشنهادات مهیا شده است.و رسانه ها داری شناسنامه و مجوز می توانند بهترین پل ارتباطی ما بین مردم و مسئولین برای آگاهی بخشی و تبادل نظر و بحث و گفتمان می باشند.

پس از انتخابات ۷ اسفند ماه ۱۳۹۴و انتخاب آقای شهاب نادری به عنوان نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی بر اساس جوان بودن و روحیه ژورنالیستی وی انتظار بسیار بالایی نسبت به نماینده حداقل در جامعه رسانه بوجود آمد.

سایتها و کانالها و گروههای معتبر در اورامانات بهترین بستر را برای نمایندگان ایجاد کردند که با کمترین وقت و زمان ممکن خواسته ها و خلاء ها و کمبودههای منطقه ،پیشنهادات و انتقادات و مطالبات مردم مطرح شود و نماینده و مسئولین براحتی بتوانند همسو با مردم گام بردارند و نقدها و درخواستهای آنان را ببیند و راهکارها و نخبگان را بشناسند.

سخن امروز ما با جناب آقای نادری است که سطح توقع مردم منطقه و بخصوص رسانه ها و فعالان واقعی رسانه از وی بسیار بالا است.جناب آقای نادری همانطور که بارها خودتان اعلام کردید نقد پذیر هستید و حامی رسانه اما این حمایت در عمل باید صورت بگیرد که بنا به دلایلی که بیشتر ناشی از اطرافیان جنابعالی بوده است و جنابعالی هم بر آن صحه گذاشتید شاهد این موضع نبوده ایم.با این وجود در این نوشتار هدف نقد و مطرح کردن نکات منفی نیست.

برپایه رسالت پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه سخن ما با شما نماینده محترم دعوت برای ایجاد تغییر و آغاز فصلی نو در اورامانات است ما شما را دعوت به همدلی و همسویی با مردمان پاک اورامانات می کنیم.ما به شما می گوییم هنوز دیر نشده است . با حذف مشاوران ضعیف خود و روی آوردن به نخبگان واقعی اورامانات پتانسیل بالقوه خود را باالفعل کنید.

مردم شهرستان پاوه سالها چشم به راه بازگشایی و تردد مساقر در مرز قدیمی و نزدیک شوشمی با کشور عراق می باشند. مردم شهرهای نوسود و نودشه با نبود گاز و داشتن جاده های مرگبار همچنان امیدوار به تغییر وضعیت هستند. بیکاری بالا در منطقه و بخصوص در شهرستان پاوه با داشتن بیشترین تحصیل کرده و نخبه ، موضوع انتقال آب چشمه هانی کوان ، داشتن حق آبه از سد بزرگ داریان ، مشکلات عدیده در حوزه فرهنگ و هنر، ضعف تعداد قابل توجهی از مدیران و ناکارآمد بودن آنها ، وضعیت راههای مواصلاتی،بحرانی بودن وضعیت محیط زیست و زیستگاه های طبیعی منطقه،تهدیدات دشمنان قسم خورده انقلاب و در کمین نشستن آنها برای جذب جوانان معصوم منطقه،تهاجمات گسترده فرهنگی و ایجاد مشکلاتی همچون درصد بالای وقوع طلاق،نداشتن مراکز مناسب فرهنگی،نداشتن مراکز مناسب بهداشتی و درمان و بیمارستان استاندارد،نداشتن پزشکان متخصص،توپوگرافی سخت منطقه و بسیاری از موارد دیگر که در این مجال نمی گنجد شاید کمترین مطالبات و خواسته های مردم باشد و انتظار از نماینده برای پیگیری جدی و قانونی آنها و به نتیجه رساندن این موضوعات .

در مدتی نزدیک به ۴ سال  فعالیت خبری و تحلیلی سلام پاوه که با هدف و نیت خدمت و آگاهی بخشی به مردم منطقه و داشتن نقش پررنگ خود در رویدادها و اتفاقاتی در اطراف و اکناف و نقد های دلسوزانه سعی را بر آن داشته است چشمهایی گویا برای منطقه باشد و گاها نقدهای ما باعث رنجش خاطر شده است و حتی باعث شده است که مجموعه اعضای سایت را مورد تهدید و تهمت و بدون اجازه دفاع از خود مورد محاکمه قرار داده اند.اما عشق و حمایت مردم عزیز سرزمین اهورایی اورامانات از ثلاث باباجانی عزیز تا روانسر و جوانرود سربلند و تا پاوه قهرمان تنها انگیزه ادامه راه دشوار و بدون حمایت مادی و معنوی ما بوده است.

اخیرا و در یک سال گذشته بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی بارها اخبار و عملکرد جناب آقای نادری به امید توسعه اورامانات که مستند موجود است پوشش داده شده است و گاها نیز نقد هایی صورت گرفته است هر چند برای خیلی از مسئولین همیشه تعریف و تمجید رسانه از آنها مورد استقبال است و نقد از دیدگاه آنها تخریب و نا مقبول است .

اما اصحاب واقعی رسانه در منطقه و قلم بدستان واقعی نه قلم فروشانی که با کارت به کارت رنگ قلم خود را تغییر می دهند .تمامی فشارهای جانبی نسبت به خود را بدلیل نقدهای منتشره به جان خریده اند و همیشه ایستادگی کرده اند. بهرحال جوانی و انرژی بالای نماینده اورامانات همچنان شعله  های امیدواری را در منطقه هرچند کم سو روشن نگه داشته است.و انتظار از نماینده جوان پاوه و اورامانات تغییر و ایجاد فصلی نو در این خطه محروم است.

آقای نادری هرچند نقدهای بسیاری بر شما وارد است و اگر تغییر در شما مشاهده نشود بازهم نقد می شوید.اما همگان حتی مخالفان شما نیز معتقدند می توانید با تغییر رویه و رویکردی تازه هرچند به سختی با وجود شکست کاندیدای مورد نظر شما در پروسه انتخابات با شکوه ۲۹ اردیبهشت ماه امسال و بر مبنای پتانسیل بالایی که در خود و نخبگان واقعی اورامانات وجود دارد نماینده ای موفق و آینده دار شوید.

آقای نماینده اولین گام شما انتخاب مشاوران واقعی از نخبگان اورامانات و برگزاری نشست با آنها می باشد.این رسانه که برای احقاق حق مردم و مطالبات شهروندان همیشه پیش قدم است معتقد است که اگر نماینده تغییر عملکردی داشته باشد و برای حل مشکلات منطقه عملا و بدور از حاشیه گام بردارد کما اینکه مواردی نیز مشاهده شده است.و صدای واقعی مردم را بشنود بخصوص در موضوعات مختلف از جمله موضوع تپه الله اکبر به فریاد واقعی مردم توجه کند و دوباره به آغوش مردم برگردد و از برگزاری جلسات خانگی و محفلی بپرهیزد رسانه ها و اصحاب واقعی قلم نیز برای رفع مشکلات اورامانات حاضر به همکاری هستند.

اما در غیر اینصورت و با توجه به مشاهدات اخیر در نشست خبری جوانرود و حتی عدم دعوت از رسانه سلام پاوه و خبرنگاران واقعی منطقه  بدلیل انتقاد از شما (نه تعدادی از افرادی که اصلا مشخص نیست خبرنگار کجا و کدام رسانه هستند و هیچ سابقه خبری و رسانه ای ندارند و معلوم نیست با چه هدفی در کنار تعدادی از خبرنگاران دلسوز منطقه قرار گرفته اند دعوت شده اند.) برای حضور در صحن علنی مجلس آینده تاریکی در انتظار نماینده اورامانات در پیش است .

امید می رود شاهد تغییر رویکرد عملی نماینده و با بهره گیری از مشاوره نخبگان آگاه منطقه روند روبه رشدی را در مسیر توسعه اورامانات شاهد باشیم . و فصلی نو را در اورامانات سرسبز شاهد باشیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 21 تیر 1396
ادریس رحمانی
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:49 ق.ظ
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs. But he's
tryiong none the less. I've been using Movable-type on various
websites for about a year and am concerned about switching to another platform.
I have heard good things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?

Any kind of help would be really appreciated!
جمعه 13 مرداد 1396 05:29 ب.ظ
I am sure this piece of writing has touched all the internet visitors, its really really nice piece of writing on building up new web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر